Aryna Sabalenka, druga rakieta świata w tenisie kobiecym, postanowiła wystartować w turnieju Miami Open pomimo niedawnej tragedii, jaką była śmierć jej partnera, Konstantina Kołcowa. Były białoruski hokeista, olimpijczyk i zawodnik NHL, zmarł w wyniku tragicznego wypadku w poniedziałek, 18 marca 2024 roku. Z doniesień prasowych wynika, że policja i straż pożarna zostały wezwane do ośrodka St. Regis Bal Harbour Resort, gdzie Kołcow miał skoczyć z balkonu. Śmierć ta jest obecnie traktowana jako prawdopodobne samobójstwo.

Ta smutna wiadomość szybko obiegła świat, skłaniając wielu do zastanowienia się nad możliwością wycofania się Sabalenki z udziału w Miami Open. Tennis Channel jako pierwszy przekazał nieoficjalne informacje, że mimo tragedii Białorusinka nie zrezygnuje ze startu, choć zdecydowała unikać konferencji prasowych.

Aryna Sabalenka Wystartuje w Miami Open Pomimo Tragedii Osobistej 2
Aryna Sabalenka

Oficjalne potwierdzenie przybyło następnego dnia. Organizatorzy turnieju ogłosili, że Sabalenka pozostaje na liście startowej i rozpocznie swoje występy od drugiej rundy, mając wolny los w pierwszej. Jej pierwszym przeciwnikiem będzie Paula Badosa, która pokonała Simonę Halep. Badosa, bliska przyjaciółka Sabalenki, wyraziła wsparcie dla niej po swoim ostatnim zwycięstwie.

Rating US Open
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

Tragedia ta na pewno wpłynie na emocjonalny stan Sabalenki, ale jej decyzja o kontynuacji gry w Miami Open świadczy o jej determinacji i zawodowym podejściu do sportu. Aryna Sabalenka, będąca jedną z głównych rywalek Igi Świątek w tym roku, prawdopodobnie stanie do walki o najwyższe trofea, mimo osobistych tragedii. Ich potencjalne spotkanie na kortach Miami Open będzie jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów turnieju.

Share.

31 komentarzy