Na rzece Miami River wkrótce pojawi się nowy, olśniewający sąsiad dla popularnego Kiki on the River – Habibi Miami. Przedsiębiorca z branży gastronomicznej, Roman Jones, planuje otworzyć Habibi Miami – francusko-marokański „supper club” – obok nadbrzeżnego Kiki, znanego z greckiej kuchni i bogatych parad butelek. Jones jest właścicielem zarówno Kiki, jak i włoskiego lokalu Crust Pizza po drugiej stronie North River Drive.

Egzotyczny klimat i wykwintne wnętrza

Habibi zostanie utrzymany w charakterystycznej mooryskiej estetyce, nawiązującej do stylu i szlachetności północnej Afryki, dzięki Markowi Lehmkuhlowi z Ghosthouse Design Group i Love Lake Studios, którzy współpracowali nad wyglądem lokalu.

Do restauracji prowadzić będzie 9-metrowy czerwony dywan, a wewnątrz goście zobaczą kryształowe żyrandole, tureckie dywany, welurowe budki i jedwabne zasłony. Strefa restauracyjna została zaprojektowana na wzór riadu, namiotopodobnej struktury spotykanej w francuskim Maroku, i jest zalana różem i turkusem. Restauracja, mogąca pomieścić nawet 200 gości, będzie również posiadać patio na zewnątrz oraz bar z fajkami wodnymi i obsługą przy stoliku. Każdej nocy, tancerki brzucha, akrobaci i perkusiści będą występować w całej sali restauracyjnej.

habibi miami plotki miami
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

Wykwintne menu i egzotyczne napoje

Menu będzie zawierać dania na środku stołu z Bliskiego Wschodu, takie jak kiełbaski w cieście francuskim, pieczony cały kalafior z węglonymi dzikimi grzybami i pieczony kurczak z ziołowym jogurtem. Goście znajdą tam również inne przekąski, takie jak slider z wołowiną wagyu, szaszłyki z okonia morskiego i sushi. Dostępna będzie również obsługa herbaty, a wózki deserowe obsługiwane przy stolikach będą serwować lody z tureckim mastiksem i sernik Halva.

Bar skupia się na składnikach przywołujących na myśl północną Afrykę i Morze Śródziemne. Zespół barmański sięga nawet po toastowanie nasion, aby wyciągnąć z nich oleje, a następnie maceruje je w alkoholach przez noc. Efektem są drinki, takie jak „Ali Fashioned” (bourbon Angel’s Envy przepuszczony przez masło orzechowe, bananowy miód Giffarda i goryczkowe bittersy Angostury z aromatami pomarańczy). Habibi Miami ma zostać otwarty gdzieś w tym lato.

HABIBI MIAMI Gdzie: 452 NW North River Dr., Miami Otwarcie: Lato 2024

pltokimiami.com

Share.