Miami, FL – W Miami trwa walka Igi Świątek o zdobycie słynnego Sunshine Double. Polska gwiazda, będąca numerem jeden światowego rankingu, w trzeciej rundzie Miami Open pokonała 26. w rankingu Lindę Noskovą 6-7(7), 6-4, 6-4 w niedzielny wieczór.

Było to trzecie spotkanie obu tenisistek w tym sezonie. Świątek, przegrywając seta, poprawiła swoje statystyki w bezpośrednich meczach na 3-1 przeciwko 19-letniej Czeszce. Noskova zaskoczyła Świątek w trzeciej rundzie Australian Open, otwierając sobie drogę do pierwszego w karierze ćwierćfinału wielkoszlemowego.

„Jak widać, nie możemy brać niczego za pewnik,” powiedziała Świątek. „Już na wczesnych etapach turnieju można napotkać problemy. Nie ma sensu mówić o Sunshine Double.

Na pewno czerpię doświadczenie z tego meczu i wiem, na czym muszę się bardziej skupić, bo nie czułam się cały czas komfortowo. Myślałam, że łatwiej będzie mi się dostosować do nowych warunków i piłek, ale dzisiaj było to wyjątkowo trudne.” Świątek, która tydzień wcześniej triumfowała w BNP Paribas Open, dąży do zostania drugą kobietą w historii, która dwukrotnie wygrała Sunshine Double. Stefanie Graf jest jedyną, która dokonała tego wyczynu, wygrywając w Indian Wells i Miami w latach 1994 i 1996. Świątek zdobyła oba te tytuły WTA 1000 podczas swojej historycznej serii 37 wygranych meczów w 2022 roku.

Share.

96 komentarzy