Najnowsze Plotki z Miami
113
7613

Kolejna Majętna Inwestycja Bezos na Wyspie Miliarderów:

Założyciel Amazona rozszerza swoje imperium nieruchomości na ekskluzywnej Wyspie Indian Creek, wydając 90 milionów dolarów na trzecią posiadłość.

Miami, FL – Założyciel Amazona, Jeff Bezos, właśnie wydał imponującą sumę 90 milionów dolarów w transakcji pozagiełdowej na trzecią posiadłość przy wodzie na pożądanej Wyspie Indian Creek, jak donosi Bloomberg w ostatni wtorek. Zgodnie z informacjami serwisu, Bezos, który niedawno zajął trzecie miejsce w rankingu najbogatszych ludzi świata magazynu Forbes, zamieszka w rezydencji z sześcioma sypialniami, podczas gdy prace będą prowadzone nad dwoma innymi nieruchomościami, które wcześniej zakupił. Zapisy podatkowe ujawniają, że nowe lokum założyciela Blue Origin zostało ostatnio sprzedane w 1998 roku za zaledwie 2,5 miliona dolarów, co świadczy o tym, jak bardzo wzrosły ceny domów w strzeżonej enklawie miliarderów.

Jeff Bezos Indian Creek Posiadłość obejmuje basen, dom przy basenie oraz małą przystań.
Jeff Bezos Indian Creek Posiadłość obejmuje basen, dom przy basenie oraz małą przystań.

The Real Deal informuje, że posiadłość o powierzchni około dwóch akrów została pierwotnie wybudowana w 1956 roku, a następnie rozbudowana w 1986 roku i ponownie w 2014 roku. Całość prezentuje się jako pałacowe posiadłość z basenem, przystanią dla łodzi na Zatoce Biscayne i 10 000 stóp kwadratowych (około 930 metrów kwadratowych) przestrzeni mieszkalnej.

Jeff Bezos rozstaje się z kawałkiem serca dla Miami.

W listopadzie zeszłego roku, były CEO Amazona ogłosił na swoim Instagramie – że oficjalnie przeprowadza się z Seattle do Miami, zaznaczając, że chce być bliżej swoich rodziców i narzeczonej, Lauren Sanchez. „Mieszkałem w Seattle dłużej niż gdziekolwiek indziej i mam stąd wiele niesamowitych wspomnień,” napisał w poście. „Tak ekscytująca jak jest przeprowadzka, to emocjonalna decyzja dla mnie. Seattle, zawsze będziesz mieć kawałek mojego serca.”

Jeff Bezos Indian Creek Widok z powietrza na nowy dom Jeffa Bezosa na Indian Creek Island, jego trzeci zakup w strzeżonej enklawie.
Jeff Bezos Indian Creek Widok z powietrza na nowy dom Jeffa Bezosa na Indian Creek Island, jego trzeci zakup w strzeżonej enklawie.

Kilka miesięcy wcześniej, w sierpniu 2023 roku, Jeff Bezos wydał 68 milionów dolarów w tajnej transakcji pozagiełdowej na trzypokojowy dom z trzema łazienkami na sztucznej wyspie-barierze. Wówczas podobno miał też oko na dom obok, i tylko kilka miesięcy później udało mu się wypracować kolejną transakcję po cichu, aby go nabyć za 79 milionów dolarów. Obecny dom, z siedmioma sypialniami, ma ponad 19 000 stóp kwadratowych powierzchni mieszkalnej.

Jeff Bezos posiada 3 z 40 domów na wyspie Indian Creek w Miami

Bezos posiada teraz trzy z około 40 domów na 300-akrowej wyspie, w sumie kosztując go niemal ćwierć miliarda dolarów – dokładnie 237 milionów dolarów.

Inne znaczące postaci mieszkające na Indian Creek to Tom Brady, Jared Kushner i Ivanka Trump, oraz inwestor Carl Icahn.

Share.

107 komentarzy

Leave A Reply