Bird Key znajduje się w samym centrum potencjalnie kontrowersyjnej sprzedaży prywatnej wyspy.

Po umieszczeniu jej na rynku, zaczęła budzić obawy w środowisku ekologicznym Miami ze względu na reputację wyspy jako ostoi ptaków.

37 i pół akrów prywatnej wyspy zostało wystawionych na sprzedaż za 31,5 miliona dolarów.

Finlay Matheson, właściciel wyspy, powiedział, że zakupił ziemię w 1985 roku za 36 000 dolarów.

„To unikalne, ponieważ jest to jedyna niezagospodarowana wyspa na północ od Zatoki Biscayne i jedyna naturalna wyspa w Zatoce Biscayne”, powiedział Matheson. „Wszystkie inne wyspy zostały stworzone przez człowieka, zasypane na przestrzeni lat.”

Key Bird Island Miami
Key Bird Island Miami

Po 40 latach posiadania ziemi Matheson powiedział NBC6, że teraz jest idealny czas na sprzedaż.

„Pomyślałem sobie, że rynek nieruchomości jest gorący. Mam świetnego agenta”, powiedział Matheson. „Więc dlaczego nie?”

Bird Key znajduje się przy wiadukcie na East 79th Street i jest wpisana na rejestr zagrożonych terenów ekologicznych hrabstwa.

Dlatego miejscowi ekolodzy obawiają się potencjalnej sprzedaży wyspy, obawiając się, że może to zakłócić naturalny habitat ptaków.

Jose Francisco Barros, prezes Towarzystwa Audubona Tropikalnego, powiedział, że budowa na wyspie najprawdopodobniej obejmowałaby pogłębianie i zasypanie istniejących mokradeł.

„Duża część siedlisk została utracona na Miami Beach i wzdłuż wybrzeża Miami-Dade. Ta wyspa w szczególności służy jako schronienie, miejsce wypoczynku dla tych ptaków”, powiedział Barros. „Te wyspy leżą w centrum rezerwatu akwenu Zatoki Biscayne. Podlegają one wielu prawom stanowym i federalnym.”

Key Bird Island Miami
Key Bird Island Miami

Mimo to Matheson powiedział, że chce sprzedać wyspę, jak tylko właściwy kupujący złoży ofertę.

„Pospiesz się… zrób ofertę. Zrób to”, powiedział Matheson.

Hrabstwo Miami-Dade próbowało zakupić wyspę, ale biuro burmistrza hrabstwa Danielli Levine Cava powiedziało NBC6, że oferta została odrzucona.

„Jesteśmy chętni do znalezienia alternatyw, w tym wsparcia ze strony stanowej lub federalnej, aby zakupić tę nieruchomość i rozszerzyć zasięg naszych programów ochrony Zatoki Biscayne”, powiedziało biuro w oświadczeniu.

Share.