103
11269

Miami Beach, FL – Wczesnym rankiem w środę 20 Marca 2024 r., w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc Miami Beach, doszło do spektakularnej kradzieży. Z hotelu The Setai skradziono aż 60 torebek marki Hermès, których wartość szacowana jest na ponad 1.8 miliona dolarów. Akcja przestępcza nosi znamiona wyjątkowo dobrze zaplanowanej operacji, która wstrząsnęła międzynarodowym rynkiem luksusowych akcesoriów.

Sprawcy, używając skradzionego furgonetki, przedarli się do sklepu Maison Wrist Aficionado znajdującego się na terenie hotelu, usytuowanego przy 2001 Collins Avenue. Według raportu policyjnego, pierwszy z przestępców otworzył drzwi sklepu za pomocą nieznanego narzędzia, po czym obaj, wykorzystując duże szare pojemniki na śmieci, wynieśli łupy z miejsca przestępstwa. Cała akcja została zarejestrowana przez kamery bezpieczeństwa.

Skok stulecia na torebki Hermès w hotelu The Setai Miami Beach 2
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

To, co czyni ten skok wyjątkowym, to nie tylko wartość skradzionego mienia, ale i marka łupów – torebki Hermès Birkin, znane ze swojej wysokiej ceny oraz ekskluzywności. Cena jednej sztuki może sięgać od 20 000 do 35 000 dolarów. Złodzieje, zdając sobie sprawę z wartości swoich łupów, szybko zniknęli z miejsca zdarzenia, używając do ucieczki furgonetki oraz pomarańczowego Hyundai Santa Fe.

Sprawca, Eduardo Travieso Garcia, 45-letni mężczyzna, został aresztowany we wtorek pod zarzutami wielkiej kradzieży, włamania w masce oraz nielegalnego korzystania z urządzenia komunikacyjnego. Garcia, którego pojazd Hyundai Santa Fe został zidentyfikowany jako pojazd podejrzany w związku z innym włamaniem do sklepu jubilerskiego w hrabstwie Hillsborough na początku miesiąca, podczas przesłuchania złożył pełne przyznanie do winy.

Władze nie ustają w poszukiwaniach drugiego sprawcy, a także odzyskaniu skradzionych torebek, których wartość oraz unikalność sprawiają, że cały świat śledzi rozwój wydarzeń z Miami Beach z zapartym tchem. Ten skok na luksusowe akcesoria już teraz zapisuje się złotymi zgłoskami w annałach przestępczości na wysokim szczeblu, stając się przestrogą dla właścicieli sklepów z luksusowymi towarami na całym świecie.

Share.

103 komentarze