Royal Caribbean prezentuje nowy symbol luksusu i innowacji na morzu – „ICON OF THE SEAS„. Ten ogromny statek, który osiąga długość niemal 366 metrów i waży 250 800 ton, można często zobaczyć, jak dokuje w porcie Miami, prezentując się niczym ogromny, wielopoziomowy obiekt rozrywki.

Jego największe atrakcje to między innymi siedem basenów, kolorowa karuzela, oazy tropikalnej zieleni oraz zjeżdżalnie wodne w żywych kolorach: zielonym, różowym, niebieskim i pomarańczowym. Kiedy ten kosztujący 2 miliardy dolarów statek wpłynął do Miami 10 stycznia, witany był salutami wodnymi i przelotem samolotów z banerami, co spowodowało zatrzymanie ruchu na przyczółku Miami Beach, biegnącym równolegle do kanału dla statków wycieczkowych.

ICON OF THE SEAS 6- Największy Statek Wycieczkowy Świata zacumował w Miami
Messi Ojcem Chrzestnym Icon Of The Seas

LIONEL MESSI ojcem chrzestnym „ICON OF THE SEAS”

Argentyńska gwiazda futbolu, Lionel Messi, uczestniczył w wczesnych uroczystościach jako „ojciec chrzestny” ICON OF THE SEAS, oficjalnie chrzcząc statek 23 stycznia.

Statek został oficjalnie uznany za największy statek wycieczkowy na świecie, wyprzedzając „Wonder of the Seas”, również należący do Royal Caribbean, który wszedł do służby na początku 2022 roku, osiągając długość 362 metrów i wagę 235 600 ton brutto. Pasażerowie na jego dziewiczym rejsie, wyprzedanym siedmiodniowym rejsie po wschodnich Karaibach, obecnie doświadczają nowych, niespotykanych dotąd przygód na morzu. Zainteresowanie jest ogromne, podobnie jak kontrowersje.

ICON OF THE SEAS 11- Największy Statek Wycieczkowy Świata zacumował w Miami
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

Zanim statek przybył do Miami, zdjęcia ICON OF THE SEAS w mediach społecznościowych wywoływały entuzjazm wśród potencjalnych wakacjonistów, a także wywołały podzielone opinie na temat tego imponującego statku, zwłaszcza w kontekście jego potencjalnego wpływu na środowisko.

ICON OF THE SEAS 1 - Największy Statek Wycieczkowy Świata zacumował w Miami
ICON OF THE SEAS – pływające miasto rozrywki

Najnowocześniejsze rozwiązania na Icon Of The Seas

Lista osiągnięć i nowości na pokładzie ICON OF THE SEAS jest imponująca. Znalezienie czasu na skorzystanie z wszystkich atrakcji na pokładzie może być wyzwaniem. Mówiąc o pasażerach, statek może pomieścić imponującą liczbę 7600 gości przy pełnym obłożeniu, wraz z 2350 członkami załogi – co odpowiada mniej więcej populacji Sedony w Arizonie.

Wśród atrakcji tego kolosa jest Category 6 największy na morzu park wodny o powierzchni około 1580 metrów kwadratowych, rozciągający się na pokładach 16 i 17, z sześcioma zjeżdżalniami, w tym Frightening Bolt, najwyższą zjeżdżalnią wodną na morzu o wysokości 14 metrów oraz pierwszymi na zjeżdżalniami pontonowymi (Hurricane Hunter i Storm Surge).

ICON OF THE SEAS 7- Największy Statek Wycieczkowy Świata zacumował w Miami
Icon Of The Seas – największy wycieczkowiec świata 2024

Najwieksze morskie atrakcje na Icon Of The Seas

Na statku znajduje się pierwszy na morzu basen wysunięty poza burtę, największy basen na morzu (Royal Bay o pojemności 151 000 litrów) oraz największa lodowisko na morzu (Absolute Zero, gdzie goście mogą jeździć na łyżwach lub oglądać występy).

ICON OF THE SEAS 25- Największy Statek Wycieczkowy Świata zacumował w Miami
Icon Of The Seas w liczbach

Około 50 muzyków i komików zapewnia rozrywkę pasażerom, w tym największa orkiestra na morzu oraz pierwsze na morzu wykonanie „Czarnoksiężnika z Oz”, kompletnie z latającymi małpami. Na statku mieszka nawet złoty retriever, Rover, okrzyknięty Dyrektorem ds. Psa, który jest jeszcze szczeniakiem i pojawia się według własnego harmonogramu w towarzystwie dedykowanego opiekuna.

ICON OF THE SEAS jest o 24% bardziej energooszczędna niż wymagają tego aktualne normy dla nowo projektowanych statków. Firma planuje wprowadzenie statku o zerowym bilansie emisji do 2035 roku.

Statek jest pierwszym w flocie Royal Caribbean napędzanym skroplonym gazem ziemnym (LNG). Nie wszyscy jednak przyjęli tę decyzję z entuzjazmem.

Łuk paraboliczny statku — pierwszy taki w Royal Caribbean — jest zaprojektowany, aby pomóc statkowi łatwiej przecinać wodę, co pomaga zmniejszyć zużycie paliwa i emisję spalin, co pomaga również poprawić wyniki finansowe linii.

Statek produkuje ponad 93% swojej słodkiej wody za pomocą odwróconej osmozy. ICON OF THE SEAS posiada także pierwszy w swojej flocie system przetwarzania odpadów na energię za pomocą mikrofalowej pirolizy wspomaganej (MAP), używany do przekształcania odpadów na pokładzie w gaz, który statek może wykorzystać jako energię.

ICON OF THE SEAS 10 - Największy Statek Wycieczkowy Świata zacumował w Miami
Icon Of The Seas

Ile trzeba zapłacić za bilet na największy wycieczkowiec świata Icon Of The Seas?

Ceny wyjściowe dla dostępnych rejsów „ICON OF THE SEAS” na rok 2024 rozpoczynają się od 2273 dolarów za osobę za kabinę bez widoku na ocean, która może pomieścić od 1 do 4 osób. Jest to najbardziej ekonomiczna opcja, oferująca przestrzeń o powierzchni od 14,5 do 26,5 m². Alternatywnie, za 7680 dolarów za osobę dostępne są kabiny, które mogą pomieścić od 1 do 6 osób, wyposażone w prywatny balkon z widokiem na ocean lub na inne atrakcje, takie jak Central Park lub Surfside, z kajutami o powierzchni od 18 do 34,7 m². Te przykładowe ceny dotyczą 7-nocnych rejsów po wschodnich Karaibach i Perfect Day.

Pełny cennik oraz dostępne terminy można sprawdzić na stronie internetowej Royal Caribbean.

ICON OF THE SEAS 24- Największy Statek Wycieczkowy Świata zacumował w Miami
Titanic vs Icon Of The Seas

Kiedy większe jednostki dołączą do floty?

Do floty „ICON OF THE SEAS” wkrótce mają dołączyć dwa kolejne statki w nadchodzących latach, co jeszcze bardziej poszerzy ofertę Royal Caribbean. Pierwszy z nich, „Star of the Seas”, rozpocznie służbę w 2025 roku, a kolejny zostanie wprowadzony w 2026 roku. Te nowe jednostki zapowiadają kontynuację tradycji innowacyjności i luksusu, podnosząc jeszcze wyżej poprzeczkę w branży rejsów wycieczkowych. Każdy z nowych statków obiecuje wprowadzić unikalne rozwiązania, cechy i atrakcje, które mają na celu zachwycić i przyciągnąć jeszcze więcej pasażerów z całego świata, umacniając pozycję Royal Caribbean jako lidera w dostarczaniu niezapomnianych wrażeń na morzu.

Youtuber pokazuje wszystkie atrakcje na Icon Of The Seas

Share.