Miami — Po ponad trzydziestoletnim postoju w Fort Lauderdale, Flota Południowej Florydy zmierza w tym roku do Miami.

W lipcu zeszłego roku burmistrz Miami-Dade, Daniella Levine Cava, wraz z sekretarzem Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, Carlosem Del Toro, oraz innymi urzędnikami, ogłosili na PortMiami, że wydarzenie marynarki wojennej odbędzie się od 7 do 13 maja.

Tradycja Floty

Flota Południowej Florydy tradycyjnie obejmuje przybycie aktywnych okrętów marynarki wojennej do głównych miast w całym kraju, gdzie marynarze, Marines i strażnicy wybrzeża odwiedzą miasto i jego atrakcje turystyczne, podczas gdy publiczność będzie mogła zwiedzać okręty. Często towarzyszą temu pokazy wojskowe i pokazy lotnicze.

W poniedziałek, 6 maja, Cava, Toro oraz Matthew Lewis, główny oficer ds. bezpieczeństwa i wiceprezes Norwegian Cruise Lines, odbędą konferencję prasową, aby oficjalnie otworzyć wydarzenie pod nazwą „Norwegian Cruise Line Fleet Week Miami„.

Okręty w Miami
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

Wczesne Przybycie

Choć samo wydarzenie oficjalnie rozpoczyna się we wtorek, są kilka rzeczy, które miłośnicy żeglugi mogą cieszyć się przed przybyciem okrętów.

Od 11:00 do 17:00 w niedzielę, 5 maja, Muzeum Nauk Przyrodniczych Frost będzie gospodarzem urzędników Marynarki Wojennej i Marines, gdzie publiczność będzie mogła dowiedzieć się o programie środowiskowym Stewardów Morza Marynarki Wojennej, lotnictwie marynarki wojennej, badaniach naukowych marynarki wojennej oraz obejrzeć pokazy zespołu K-9. Ponadto, zespół Navy Band Southeast zapewni darmowy koncert.

Dodatkowo, pierwsze z okrętów zaczną cumować w Porcie Miami: USS Bataan, okręt desantowy amfibii. Amerykański okręt marynarki wojennej przybędzie około godziny 18:45, a publiczność będzie mogła obejrzeć jego przybycie w South Pointe Park w Miami Beach. Przyjazd Bataan zostanie zaznaczony pokazem lotniczym F-18.

Okręty w Porcie

Podczas gdy USS Bataan będzie pierwszym z okrętów, który przybędzie, mieszkańcy Południowej Florydy będą mogli zobaczyć trzy inne amerykańskie jednostki wojskowe, z których każda zostanie witalna przez lotniskowiec USS Harry S. Truman.

Oprócz Bataan, publiczność będzie mogła zwiedzić te okręty:

  • USS Normandy — marynarkowy krążownik rakietowy
  • USS Leyte Gulf — marynarkowy krążownik rakietowy
  • USCGS Seneca — statek straży przybrzeżnej „Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych to marynarka Stanów Zjednoczonych. To twoja marynarka” — powiedział admirał Daryl Caudle, dowódca Floty Stanów Zjednoczonych. „Flota Week Miami to doskonała okazja dla rodzin, aby przyjść, zwiedzić nasze okręty, nawiązać kontakt z naszymi marynarzami i lepiej zrozumieć, co twoja marynarka robi, aby chronić naszą ojczyznę.”
Okręty w Miami
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

Zwiedzanie Okrętów

Zwiedzanie okrętów zaplanowane jest od poniedziałku do niedzieli, od 6 do 12 maja. W dni robocze będą skupiać się na popołudniowych i wieczornych wycieczkach od 13:00 do 16:00 i od 18:00 do 20:00, podczas gdy w soboty planowane są wycieczki od 9:00 do 11:00 rano i od 13:00 do 16:00. W niedzielę wycieczki będą dostępne od 9:00 do 11:00, od 13:00 do 16:00 i od 18:00 do 20:00.

Wszystkie wycieczki są bezpłatne, a bilety będą dostępne online 48 godzin przed każdą datą na stronie Facebooka Flota Week. Dodatkowo, można wybrać tylko jeden okręt na rezerwację. Możesz zarezerwować bilety na inny statek na osobnej rezerwacji, ale miej świadomość, że będą one cumować w różnych terminalach. Dla informacji o parkowaniu odwiedź stronę internetową PortMiami.

Spośród wszystkich przybywających okrętów wojskowych, tylko Truman nie będzie dostępny dla publicznych wycieczek, ponieważ zakotwiczy około 2-3 mil od brzegu.

Czas Wolny na Lądzie

Gdy nie będziesz na pokładzie, wciąż będzie wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia podczas Flota Week Miami. Jedną z atrakcji będzie Nimitz — mobilne, nowoczesne doświadczenie wirtualnej rzeczywistości Dowództwa Rekrutacji Marynarki Wojennej, które symuluje misję SEALs Marynarki Wojennej. Wewnątrz Nimitza, który mieści się w 18-kołowym ciężarówce, uczestnicy przechodzą przez wideobriefing przed założeniem gogli Oculus Rift i urządzenia noszonego na ciele, zwane SubPac, które pobudza w czasie rzeczywistym dźwięki misji. Uczestnicy sterują misją za pomocą nowoczesnego kierownicy i przepustnicy, które odwzorowują rzeczywiste odczucia prowadzenia wysokoszybkiego pojazdu bojowego. Po zakończeniu symulacji uczestnicy przechodzą do stanowiska końcowego, gdzie otrzymują opinie i ocenę wydajności.

Dodatkowo, przywództwo rekrutacji Marynarki Wojennej odwiedzi szkoły średnie J.P. Taravalla, McArthur, Flanagan, Fort Lauderdale i Coral Gables, aby omówić mnóstwo karier STEM w Marynarce Wojennej, a także program ROTC o wartości 200 000 dolarów, który pokrywa pełne czesne na studiach dla studentów o „wyjątkowych osiągnięciach akademickich i przywództwa”.

„Bardzo się cieszymy, że możemy spędzić czas w Miami, spotykając się z wyjątkowymi uczniami i kadrami nauczycielskimi oraz dyskutując o wspaniałych możliwościach, jakie oferuje dzisiejsza Marynarka Wojenna” — powiedział Komendant Dominique Jackson z Działu Dziedzictwa i Współpracy Marynarki Wojennej. „Dla dzisiejszych uczniów szkół średnich ważne jest zrozumienie, że kariera STEM w Marynarce Wojennej oferuje możliwości, których nie znajdą nigdzie indziej.”

Okręty w Miami
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

Oto więcej aktywności i wydarzeń, które można cieszyć się przez cały tydzień.

Poniedziałek

Po oficjalnym powitaniu Cavy w poniedziałek, zespół e-sportowy Marynarki Wojennej będzie rywalizował w przyjaznym turnieju wideo z uczniami Uniwersytetów St. Thomas, Florida Memorial i Florida International. Wydarzenie odbędzie się od 11:00 do 18:00.

Wtorek

O godzinie 10:30 we wtorek, na pokładzie Bataan zostanie powitanych maksymalnie 50 nowych obywateli Stanów Zjednoczonych, aby uczynić ich pierwszy dzień jako Amerykanie niezapomnianym dzięki uroczystości naturalizacji zorganizowanej we współpracy z Centralą Służby Obywatelstwa i Imigracji Stanów Zjednoczonych w Miami.

Środa

W środę są kilka rzeczy do zrobienia. Po pierwsze, jest Szczyt STEM dla JROTC / Młodzieży, gdzie uczniowie Miami-Dade Public Schools będą zwiedzać okręty, uczyć się o karierach technologicznych w służbie wojskowej i sektorze prywatnym oraz uczestniczyć w pokazach lokalnych firm technologicznych. Usłyszą również od wiodących kapitalistów venture, którzy będą mówić o rosnącym sektorze technologicznym Miami. Szczyt odbędzie się od 9:00 do 12:30. Tymczasem Del Toro odbędzie specjalną ceremonię złożenia przysięgi dla przyszłych marynarzy i Marines w programie odroczonego przyjęcia do wojska, aby złożyć przysięgę na pokładzie jednostki Marynarki Wojennej. Ceremonia rozpocznie się o 10:30.

Później w środę wieczorem, 20 odwiedzających wojskowych zapozna się z prawdziwą kulturą latynoską Południowej Florydy podczas Tańca z Gwiazdami i Paskami. Podczas tego wydarzenia otrzymają kilka godzin nauki tańca w Tower Theater na Calle Ocho, aby przygotować się do zabawy o godzinie 20:00 przed sędziami i żywą publicznością na placu Domino. Zaproszenie jest otwarte dla publiczności.

Czwartek

Czwartkowy wieczór to Noc Innowacji Flota Week, gdzie fani mogą wyruszyć w „podróż odkrywania”, gdy Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych ujawnia sieć innowacji, technologii i strategicznych partnerstw, które napędzają jej misję do konfrontowania globalnych wyzwań i doskonalenia w cyberprzestrzeni, oświadczyli organizatorzy wydarzenia.

Piątek

W piątek personel wojskowy będzie honorowany podczas Nocy Wojskowej z Miami Marlins w parku loanDepot, gdzie fani będą mogli podziwiać występy Navy Band Southeast i obejrzeć pokaz lotniczy F-18 przed rozpoczęciem meczu Marlins przeciwko Atlanta Braves.

Sobota

Sobota rozpocznie się od Wyścigu 5K Flota Week Miami organizowanego przez GoRun Miami w parku Tamiami o godzinie 7:00. Zespół Marines zapewni rozrywkę, a przed startem o godzinie 7:30 odbędzie się pokaz lotniczy F-18. Ci, którzy nie biegną, mogą wziąć udział w Zumbie i innych zajęciach fitness lub odwiedzić liczne stoiska handlowe.

Tymczasem Zoo Miami będzie gospodarzem Dnia Marynarki Wojennej o godzinie 10:00. Spacerując między zwierzętami, odwiedzający mogą spotkać się z marynarzami i dowiedzieć się więcej o programach marynarki wojennej, w tym o zbiorniku do nurkowania, i zrozumieć opiekę nad środowiskiem.

Również w sobotę rano Flota Week Miami uhonoruje weteranów specjalną wycieczką po Leyte Gulf, która rozpocznie się o godzinie 9:00, zanim o godzinie 11:00 odbędzie się oficjalna ceremonia na PortMiami. A dla trochę przyjaznej konkurencji zespoły marynarki wojennej, piechoty morskiej, straży przybrzeżnej i lokalnych służb ratowniczych zmierzą się w różnych konkurencjach sportowych podczas Olimpiady na Plaży Top Gun City of Miami Beach. Gry rozpoczną się o godzinie 9:00 w parku Lummus, a są one bezpłatne i otwarte dla publiczności.

Niedziela

W niedzielę, ostatnie wycieczki publiczne na pokładzie Bataan będą dostępne od 8:00 do 11:00 i od 13:00 do 16:00.

Share.