Drogi luksus na talerzu

Miami, znane z luksusowego stylu życia i ekskluzywnych plaż, okazało się jednym z najdroższych miast na świecie pod względem fine dining, wyprzedzając nawet znane kurorty na południu Francji. Mieszkańcy Miami prawdopodobnie nie są zaskoczeni – miasto znalazło się w pierwszej dziesiątce najdroższych destynacji gastronomicznych na świecie.

Raport magazynu Chef’s Pencil

Według raportu międzynarodowego magazynu kulinarnego Chef’s Pencil, Miami zajmuje siódme miejsce na świecie, jeśli chodzi o koszty kolacji w restauracjach z gwiazdkami Michelin. Średni koszt posiłku dla jednej osoby w takiej restauracji w Miami wynosi 257 dolarów, a w Miami Beach ceny są jeszcze wyższe.

Miami-Siodmym-Najdrozszym-Miastem-na-Swiecie-pod-Wzgledem-Kosztow-Kolacji
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

Metodologia badania

Magazyn analizował 3500 restauracji z gwiazdkami Michelin na całym świecie, aby stworzyć listę najdroższych krajów i miast pod względem fine dining. Miami Beach, z ceną średnio 265 dolarów za osobę, niemalże wyprzedza alpejskie kurorty w Szwajcarii oraz pięciogwiazdkowe resorty nad Morzem Śródziemnym.

Najdroższe miasta świata

Na czele listy najdroższych miast dla smakoszy znajduje się Kopenhaga (443 dolary), a za nią plasują się Makau (283 dolary), Hongkong (266 dolarów), San Francisco (263 dolary), Dubaj (259 dolarów), Nowy Jork (258 dolarów) i Miami (257 dolarów).

Stan Zjednoczone w światowej czołówce

Stany Zjednoczone zajmują piąte miejsce wśród najdroższych krajów na świecie, jeśli chodzi o restauracje z gwiazdkami Michelin. Średni koszt najdroższego menu degustacyjnego w amerykańskiej restauracji Michelin to 227 dolarów na osobę.

Share.