FORT LAUDERDALE, Fl – W środowy wieczór, na stadionie Chase w Fort Lauderdale na Florydzie, Inter Miami rozpoczęło sezon MLS 2024 od spektakularnego zwycięstwa. Główną gwiazdą wieczoru był nikt inny, jak Lionel Messi, którego występ zasłużył na najwyższe pochwały, nawet jeśli nie udało mu się zdobyć bramki.

Messi, który niedawno dołączył do Inter Miami, szybko udowodnił, że jest nieocenionym zasobem dla drużyny. Argentyński gwiazdor wykazał się nie tylko techniczną biegłością, ale i strategicznym myśleniem, pomagając drużynie dominować na boisku. Jego umiejętność utrzymania tempa gry i kontrolowania jej przebiegu była kluczowa dla ostatecznego sukcesu zespołu.

Gol Diego Gomeza ustalił wynik meczu na 2-0

W 39. minucie meczu Messi asystował przy pierwszej bramce, którą z zimną krwią wykorzystał Robert Taylor, dając Inter Miami prowadzenie. To jednak nie był koniec emocji. W 83. minucie Messi ponownie wpłynął na przebieg meczu, tym razem przyczyniając się do gola Diega Gomeza, który ustalił wynik meczu na 2-0 dla Inter Miami nad Real Salt Lake.

Nie można również pominąć momentu, gdy Messi uścisnął dłoń z Willem Smithem w drodze do szatni podczas przerwy. To wydarzenie podkreślało, że sport łączy ludzi, przekraczając granice samej gry.

Inter Miami Startuje w Sezon MLS 2024 z Zwycięstwem nad Real Salt Lake

Zwycięstwo nad Real Salt Lake nie tylko zapewniło Inter Miami doskonały start w sezonie 2024, ale także ustanowiło wysokie oczekiwania wobec przyszłych występów. Z udziałem Messiego, który już na samym początku sezonu pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności i wpływ na grę zespołu, Inter Miami może z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Kibice i obserwatorzy z niecierpliwością będą oczekiwać kolejnych meczów, aby zobaczyć, jak daleko ten zespół może zajść pod wodzą swojego nowego lidera. Pierwszy mecz już pokazał, że w tym sezonie Inter Miami będzie drużyną, której nie można lekceważyć.