Najnowsze Plotki z Miami
113
7615

Miami, Fl – Od wielkiego ekranu po telewizję, pełne słońca Greater Miami i Miami Beach często stają się miejscem docelowym dla Hollywood. Nasze zachwycające scenerie, interesujące i różnorodne dzielnice, architektura Art Deco i wiele więcej sprawiają, że Miami jest gotowe na kamery. Miłośnicy filmów mogą teraz wyruszyć w podróż przez epicką historię filmów i telewizji Miami dzięki Mapie Filmowych i Telewizyjnych Lokacji Hrabstwa Miami-Dade.

Ile filmów i seriali zostało nakręconych w Miami?

Miami od dziesięcioleci jest popularną lokalizacją dla twórców filmowych i telewizyjnych, dzięki czemu lista obejmuje szeroki zakres gatunków i okresów. Od klasycznych seriali telewizyjnych, takich jak „Miami Vice” w latach 80., po nowsze produkcje, jak „Moonlight” czy serial „Ballers”, miasto to było scenerią dla wielu znaczących dzieł. Dodając do tego liczne produkcje niezależne, krótkometrażowe, reklamy oraz teledyski, całkowita liczba produkcji filmowych i telewizyjnych, które wykorzystały Miami jako tło, jest imponująca.

Nawet kilka tysięcy produkcji…

Aby dokonać bardziej precyzyjnego oszacowania, można przyjąć, że liczba filmów i seriali nakręconych w Miami waha się od kilkuset do nawet ponad tysiąca, co odzwierciedla bogatą historię miasta jako ważnego ośrodka dla branży filmowej i telewizyjnej. Jest to jednak tylko przybliżenie, które może ulec zmianie w miarę powstawania nowych produkcji. Poniżej przedstawiamy kilka z najbardziej znanych tytułów:

2 Fast 2 Furious (Za szybcy, za wściekli)

2 Fast 2 Furious Plotki Miami

2 Fast 2 Furious Akcja filmu z 2003 roku „2 Fast 2 Furious”, z udziałem Paula Walkera i Tyrese Gibsona, rozgrywa się m.in. w Pearl Champagne Lounge w Coconut Grove, Downtown Art House i Bill Baggs Cape Florida State Park na Key Biscayne, wśród innych miejsc.

Ace Ventura: Pet Detective (ACE VENTURA: PSI DETEKTYW)

Ace Ventura Pet Detective Plotki Miami

Ace Ventura: Pet Detective Jeśli nadal czasami wyrzucasz frazę „Alllllrighty then”, ten komediowy film na pewno utkwił ci w pamięci. Śmiechoty o goofy detektywie zwierząt (Jim Carrey) zatrudnionym do odnalezienia maskotki Miami Dolphins, Snowflake – porwanej na kilka tygodni przed Super Bowlem – zostały osadzone i nakręcone w różnych miejscach Miami. Lokacje obejmują prawdziwy stadion, na którym grają Dolphins, Coconut Grove, Miami Beach i Vizcaya Museum & Gardens. Ciekawostka: Piękna Vizcaya pojawiła się w wielu filmach, w tym w ostatnich „Iron Man 3” i „Bad Boys 2”.

Analyze This (Depresja Gangstera)

Analyze This Plotki Miami

Analyze This W komedii „Analyze This”, Billy Crystal gra terapeutę, który pomaga szefowi mafii Robertowi De Niro walczyć z atakami paniki, z scenami kręconymi w St. Regis Bal Harbor Resort w Bal Harbour i Miami Seaquarium na Key Biscayne.

Any Given Sunday (Męska Gra)

Any Given Sunday Plotki Miami

Any Given Sunday Jeśli kochasz dramaty sportowe, ten film z 1999 roku w reżyserii Olivera Stone’a o fikcyjnej drużynie futbolowej Miami Sharks jest dla ciebie. Film osadzony w Miami – z gwiazdorską obsadą, w tym Al Pacino, Jamie Foxx, Cameron Diaz i Dennis Quaid – wykorzystał teraz zburzony Orange Bowl (miejsce loanDepot Park w Little Havana) dla domowych scen meczowych drużyny. „Any Given Sunday” prezentuje także Hard Rock Stadium, obecny dom Dolphins i Miami Hurricanes; stary Homestead Sports Complex, miejsce treningowe baseballu; należący do Estefanów hotel Cardozo na South Beach i słynny z filmów Vizcaya Museum & Gardens. Tego, co możesz nie rozpoznać w filmie, to Downtown Miami, które teraz błyszczy drapaczami chmur i nowymi budynkami.

Bad Boys

Bad Boys Plotki Miami

Bad Boys Ta seria filmów akcji tak pokochała Miami, że powróciła trzy razy. „Bad Boys” (1995), „Bad Boys II” (2003) i „Bad Boys for Life” (2020) wszystkie gwiazdy Will Smith i Martin Lawrence jako detektywi narkotykowi w Departamencie Policji Miami. W filmach rozgrywają się wybryki, gdy partnerzy ścigają się z czasem, by zwalczać przestępczość i przywracać sprawiedliwość, w tym pościg z wysoką prędkością kręcony w PortMiami. Chociaż plotki o czwartej części „Bad Boys” nie zostały potwierdzone, Miami jest gotowe stać się tłem, gdyby miało to nastąpić.

Ballers (Gracze)

Ballers Plotki Miami
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

Ballers Miami również posłużyło jako lokacja dla znaczących scen w serialu HBO „Ballers” z Dwayne Johnsonem, w tym odcinki kręcone w artystycznym Wynwood, Little Haiti, South Beach i wielu innych miejscach. Serial, ukazujący życie zawodowych sportowców w futbolu amerykańskim, zanurza widzów w luksusowym świecie pełnym wyzwań, sukcesów i porażek na tle malowniczych zakątków Miami. Wynwood, znane z ulicznej sztuki i kultowych murów, Little Haiti, oferujące bogactwo kultury i sztuki haitańskiej, oraz zawsze tętniące życiem South Beach, są tylko niektórymi z lokalizacji, które dodają serialowi autentyczności i niepowtarzalnego klimatu.

Burn Notice (Tożsamość Szpiega)

Burn Notice Plotki Miami

Burn Notice Miami zagrało główną rolę w serialu sieci USA Network „Burn Notice”, dramacie szpiegowskim z Jeffreyem Donovanem i Gabrielą Anwar. Główne sceny były kręcone w Coconut Grove, Miami Beach, a nawet na lotnisku w Opa-Locka. Serial śledzi losy byłego szpiega, który został „spalony” i teraz stara się odkryć, kto i dlaczego go zdradził, jednocześnie pomagając innym i korzystając z umiejętności nabytych podczas swojej służby.

CSI Miami (CSI: KRYMINALNE ZAGADKI MIAMI)

CSI Miami Plotki Miami
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

CSI Miami Cameo? Z przyjemnością je przyjmiemy. Chociaż początkowe odcinki i sceny ustawiające akcję były filmowane w Miami dla „Dextera”, serialu o seryjnym mordercy, większość odcinków była kręcona w Kalifornii i innych miejscach. Miami również zdobyło ujęcia wprowadzające w „CSI Miami”, które było osadzone w Miami, ale kręcone w Kalifornii.

Father Of The Bride 2022 (OJCIEC PANNY MŁODEJ)

Father Of The Bride 2022 Plotki Miami

Father Of The Bride 2022 Różne lokalizacje Miami są prezentowane w remake’u z 2022 roku „Ojciec panny młodej”, w którym główne role grają Andy Garcia i Gloria Estefan, wcielający się w postacie rodziców. Sceny były filmowane w całym Miami, w tym w Ball & Chain, gdzie rodzice się pobrali, Domino Park w Little Havana i w hotelu Biltmore Miami w Coral Gables.

Magic City (Miasto Cudów)

Magic City Plotki Miami
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

Magic City Inny godny uwagi serial telewizyjny: krótko emitowany „Magic City” był filmowany na miejscu w Miami i Miami Beach. Serial, osadzony w latach 50. XX wieku, opowiada o właścicielu luksusowego hotelu w Miami Beach, który musi balansować między życiem rodzinnym a niebezpiecznymi powiązaniami z mafią.

Marley & Me (Marley i Ja)

Marlej i Ja Plotki Miami
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

Marley i Ja Miejscowi, zachwyceni możliwością obserwowania kręcenia scen, mieli pełne ręce roboty, śledząc produkcję w Miami hitu z 2008 roku. Bestsellerowa książka przeniesiona na ekran opowiada o parze, graną przez Owena Wilsona i Jennifer Aniston, którzy przeprowadzają się na Południową Florydę i adoptują kochanego, ale niegrzecznego psa o imieniu Marley. Jedna z najbardziej zapadających w pamięć scen – z udziałem drużyny baseballowej Miami Marlins i publiczności – miała miejsce podczas „Bark at the Park” night, gdzie Wilson i Aniston zabawnie ścigali psa po trybunach i na boisku. Inne kluczowe sceny miały miejsce na plaży Crandon Park na Key Biscayne (najczęściej filmowanej plaży w Południowej Florydzie), w Monty’s Raw Bar w Coconut Grove i w Bayside Marketplace w Downtown Miami.

Miami Vice

Miami Vice Plotki Miami

Miami Vice Lata 80. to czas, kiedy na małym ekranie królowali tajniacy Crockett i Tubbs w błyszczącym hicie telewizyjnym „Miami Vice”. Wiele odcinków było kręconych w różnych lokalizacjach na South Beach, w tym na neonowo oświetlonym Ocean Drive, który prezentuje architekturę Art Deco Miami, energiczne życie nocne, błękitną wodę i kołyszące się palmy. Ale nawet dzisiaj Miami nadal dominuje na małym ekranie, z wieloma popularnymi serialami telewizyjnymi kręconymi tutaj lub opartymi na Miami, ale kręconymi gdzie indziej.

Miami Vice (Wersja Filmowa) Trzeba było to zrobić, prawda? Popularny serial telewizyjny, który umieścił Miami na mapie, został przerobiony na film w 2006 roku. Twórcy filmu z Jamie Foxx i Colinem Farrellem przejęli południową Florydę, kręcąc w teraz już zamkniętym klubie nocnym Mansion na Washington Avenue, który przez lata panował jako raj nocnego życia na South Beach.

Moonlight

Moonlight Plotki Miami
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

Moonlight Autobiograficzny film „Moonlight” z 2016 roku zdobył trzy Oscary i pokazał widzom surowszą, ale prawdziwą stronę Miami. Ze scenami kręconymi w bogatej w historię dzielnicy Liberty City, poruszający film opowiada o dorastającym czarnoskórym geju w macho środowisku publicznych mieszkań Liberty Square. Jest oparty na sztuce rodowitego mieszkańca Miami, Tarella Alvina McCraneya. Inne sceny w tym pięknie zrealizowanym filmie zostały nakręcone w Historic Virginia Key Beach Park, South Beach, częściach Downtown Miami i w Jimmy’s Eastside Diner, znanym miejscu na Biscayne Boulevard słynącym z całodziennych śniadań.

SCARFACE (Człowiek z blizną)

Scareface Plotki Miami

Scarface Nie można mówić o filmach w Miami bez wspomnienia tego kultowego filmu gangsterskiego z lat 80., w którym Al Pacino gra kubańsko-amerykańskiego barona narkotykowego i jego słynnej kwestii: „Powiedz mojemu małemu przyjacielowi cześć”. Chociaż film był osadzony w Miami, głównie kręcono go w Kalifornii, z tylko kilkoma scenami faktycznie nakręconymi w Miami. Ponieważ nie można podrobić naszej słynnej architektury Art Deco, sceny miały miejsce na Ocean Drive i w luksusowym ośrodku Fontainebleau Miami Beach Hotel.

The Birdcage (Klatka dla ptaków)

Birdcage Plotki Miami 1

The Birdcage Ponownie słoneczne South Beach odegrało główną rolę w tym ulubionym przez fanów filmie z zmarłym Robinem Williamsem i Nathanem Lane’em, którzy wcielili się w parę gejów, których syn wychodzi za mąż za córkę konserwatywnego senatora. Wiele słynnych scen z filmu z 1996 roku miało miejsce na zawsze tętniącym życiem Ocean Drive, prezentując klasyczne fasady Art Deco Miami, oraz w hotelu Carlyle (obecnie przekształconym w budynek mieszkalny), który służył jako klub drag queen, należący do postaci graną przez Williamsa. Mieszkańcy Miami będą również rozpoznawać otwartą przestrzeń Lincoln Road, gdzie Williams i Lane spacerują z wolna, tak jak wielu naszych mieszkańców i odwiedzających robi każdego dnia.

The Marvelous Mrs. Maisel (Wspaniała pani Maisel)

The Marvelous Mrs. Maisel Plotki Miami
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

The Marvelous Mrs. Maisel Uzależniający serial „The Marvelous Mrs. Maisel” od Amazon Prime, opowiadający o nowojorskiej gospodyni domowej, która odkrywa świat stand-upu, nakręcił swój trzeci sezon w Miami, z kluczowymi scenami w zawsze glamour i architektonicznym klejnocie hotelu Fontainebleau Miami Beach. Sceny były również filmowane w hotelu Faena Miami Beach w rozwijającej się dzielnicy Mid Beach w Miami Beach oraz na plaży Crandon Park na spokojnym Key Biscayne, wraz z innymi lokalizacjami.

There’s Something About Mary (SPOSÓB NA BLONDYNKĘ)

There’s Something About Mary Plotki Miami

There’s Something About Mary Ten prześmieszny film z 1998 roku z Cameron Diaz w roli miłosnego zainteresowania Bena Stillera i Matta Dillona był głównie kręcony w lokalizacjach wokół Miami i Rhode Island. Sceny obejmują bujne, mieszkalne miasto Coral Gables, gdzie znajdował się dom Mary; nadwodny NOMA Beach w Redfish, położony w malowniczym (i romantycznym) parku Matheson Hammock; długo działające punkty South Beach, takie jak diner Big Pink i hotel Cardozo; oraz Downtown Miami.

Warriors of Liberty City

Warriors of Liberty City 2018
Plotki Miami — https://plotkimiami.com

Warriors of Liberty City Seria dokumentalna eksploruje znaczące wpływy sportu na młodzież i ich rodziny w jednej z najbardziej zubożałych dzielnic Miami. Pokazuje nie tylko ciężką pracę i determinację młodych sportowców, ale także podkreśla, jak programy sportowe mogą służyć jako ścieżka do lepszego życia poza przestępczością i ubóstwem. Dzięki szczerym rozmowom z trenerami, rodzicami i samymi młodymi ludźmi, serial rzuca światło na wyzwania i nadzieje mieszkańców Liberty City, jednocześnie ukazując uniwersalną moc sportu w budowaniu charakteru, dyscypliny i wspólnoty.

Kamery, Blask Fleszy, Gwiazdy – Coraz Więcej w Miami

Kamery, blask fleszy i coraz więcej gwiazd – tak w skrócie można opisać atmosferę, która panuje w Miami. To miasto, znane z niepowtarzalnego połączenia kultury, plaż i pulsującego życia nocnego, coraz częściej staje się tłem dla wielkich produkcji filmowych i telewizyjnych. Dzięki swojej wyjątkowej architekturze, malowniczym krajobrazom i kosmopolitycznemu duchowi, Miami przyciąga twórców z całego świata, pragnących uchwycić jego unikatowy klimat w swoich dziełach. Nie jest więc niespodzianką, że ulice miasta coraz częściej zamieniają się w plan filmowy, na którym spotkać można zarówno uznane gwiazdy, jak i debiutantów, dla których Miami staje się przepustką do wielkiej kariery.

Share.

46 komentarzy